Kaip pagerinti nuotraukos kokybę? | tamsoje.lt

Nuotraukų kokybėĮsivaizduokime situaciją. Jūs išvažiuojate ilsėtis. Paimate su savimi skaitmeninį fotoaparatą. Gerai praleidžiate laiką, padarote daug gražių kadrų ir važiuojate namo. Išpakuojate daiktus, susitvarkote, įjungiate kompiuterį ir keliate “šviežias” nuotraukas. Dabar liūdna dalis. Įdomiausi kadrai “paplaukę” ir išblukę. Deja, koks bebūtų aparatas – visos nuotraukos idealiai nesigaus. Ką daryti?…

Šitame straipsnyje panagrinėsime nuotraukų kokybės “atgaivinimo” būdus. Toliau pateikti patarimai bus naudingi tiek pradedantiems dizaineriams tiek ir paprastiems “fotošopo” mėgėjams. Vienintelė sąlyga – Jums reikalingas “Adobe Photoshop” grafinis redaktorius. Atsiminkime auksinę taisyklę: “Adobe Photoshop” - rastrinės grafikos redaktorius, “Corel Draw” – vektorinės grafikos redaktorius (pagrindiniai grafinio dizainerio įrankiai). Kitų programų tikrai nenagrinėsime, nors pagerinti nuotraukų kokybę galima ir kitomis programomis.

Turime nuotrauką. Vaizdas padarytas planšetinio kompiuterio pagalba.

Dabar taisom spalvų toną. Funkciją yra pagrindiniame meniu: Image > Adjustments > Levels… Dažniausiai užtenka paspausti Auto ir programa padarys viską pati. Tačiau aš mėgstu derinti toną pats. Jeigu reikia daugiau šviesos ar tamsos – keičiam vieną iš trijų skaičių kurie yra po diagrama. Nebijokit eksperimentuoti. Taip parinksit geriausią nuotraukos toną.

Dar vienas momentas – tai “triukšmo” nuėmimas. Kitaip sakant – “raminantis” filtras. Funkciją yra pagrindiniame meniu: Filter > Noise > Reduce Noise… Nustatom reikšmes pagal poreikį. Labai svarbu nepersistengti. Nuotrauka neturi stipriai “paplaukti”. Tiesiog švelniai nuraminam šiurkščius paviršius. Jei nuotrauka buvo smarkiai “išplaukusi”Reduce Noise operacijos atlikti nereikia.

Kai nuotraukos detalės buvo “nuramintos”, reikia grąžinti vaizdo “aštrumą”. Tas yra daroma tam, kad nuotraukos detalių kampai ir linijos matytųsi aiškiau. Funkciją yra pagrindiniame meniu: Filter > Sharpen > Smart Sharpen… Žaidžiam su nustatymais iki labiausiai tenkinančio rezultato. Sharpen efekto daug nereikia. Dedam minimaliai, kad paryškinti vaizdą. Jei persistengsite – tikrai tą pamatysite…

Mūsų fotoaparatai dabar laisvai leidžia fotografuoti 7 ar net 12 megapikselių režime. Nuotraukos yra labai didelės rezoliucijos ir jas galima sumažint. Taip nuotraukai dar “pridėsim” kokybės. Mažinti nuotrauką rekomenduojama iki Jūsų monitoriaus rezoliucijos. Funkciją yra pagrindiniame meniu: Image > Image Size… Kad nuotrauka mažėtų proporcingai, turi būti uždėti “paukščiukai”Scale Styles ir Constrain Proportions. Kad pakeisti vaizdo dydį – keičiam reikšmes Width arba Height (Plotis / Aukštis).

Nuotrauka sumažinta. Liko tik išsaugoti ją. 

Išsaugant nuotrauką pasirenkam JPG formatą ir maksimalią kokybė (failo dydį). Quality – Maximum.

Tai yra tik vienas iš nuotraukos kokybės gerinimo būdų. Kiekvienas dizaineris šitą operaciją atlieka savaip. Tačiau aš darau tai būtent taip, kaip yra surašyta šitame straipsnyje.  Žemiau – pasiektas rezultatas.

Rezultatas

Palikti atsiliepimą