Muzika kuri tave įkvepia… | tamsoje.lt

MusicMuzika kuri įkvepia. Priskirsime šitą straipsnį prie teorijos skilties. Tema gan plati ir įdomi. Tad pradėkime “smegenų ventiliaciją” būtent apie muziką.

Dauguma meno mėgėjų (ir profesionalų) negali kažko sukurti be tam tikros aplinkos. Ta aplinka turi įkvėpti, nuteikti, padėti atsipalaiduoti, pernešti į kitą pasaulį. Vieniems – tai tiesiog aplinka, kambarys, darbo įrankiai, darbo vieta, tyla, arbata (arba kava), šiluma, šviesa ar atvirkščiai – tamsa. Kitiems – tai tiesiog muzika. Taip! Yra tokia kategorija žmonių, kurie atsisėda prie popieriaus lapo (ar “Fotošopo”) tik įjungus gerą “gabaliuką”.

Muzika. Įvairių tonų garsai sudėliot tam tikra tvarka. Ritmas. Greitis. Viskas tas savotiškai veikia mūsų smegenys. Tuo pačiu neblaško pačio pagrindinio mūsų receptoriaus – akies. Akis ir taip turi darbo. Ji žiūri į lapą ir komunikuoja su smegenimis. Na o smegenys – su rankom. Tad ir gaunasi savotiškas “meno impulsų tinklas”: ausys girdi muziką, smegenys ją apdoroja, ranka kuria, akys žiūri ir kontroliuoja visą veiksmą. Kai muzika išjungta – smegenys tarsi neturi komandos “ką veikti toliau”, “kaip kurti?”

Keistas “muzikinio įkvėpimo” apibūdinimas? Taip. Keistas ir sunkiai suvokiamas. Žemiau pateiksiu pavyzdį, kokia muzika įkvepia mane…

O kokia muzika įkvepia Jus? Komentaruose parašykite pavadinimus ir stilius. Kaip Jus veikia muzika?…

Palikti atsiliepimą