Požeminiai kolektoriai

Požeminiai kolektoriai

Šito straipsnio tema glaudžiai susijusi su tinklalapio pavadinimu – „tamsoje.lt”. Teko pabuvoti Vilniaus kelių rajonų požemiuose (kolektoriuose). Kolektorius – požeminių tunelių sistema. Ji naudojama elektros, ryšio ir vandentiekio tinklams tiesti ir juos skirstyti tarp gyvenamųjų daugiabučių namų, komercinių ir gamybinių objektų. 

Patekti į požeminius kolektorius nėra paprasta. Manau ir nėra didelio reikalo ten vaikščioti paprastam civiliui. Taip pat paminėsiu iškarto, kad šitame straipsnyje tikrai nebus paminėta iš kur ir kaip galima patekti į požemius. Vienintelė užuomina – jie yra dar žemiau už visiems įprastus daugiabučių sandėliukus. Vėl gi – iš sandėlių patekti irgi nėra taip paprasta. Reikia žinojimo kur ir kaip.

Kolektorius – tai tarsi visiškai kitas pasaulis. Pasivaikščiojimas jame labai primena kompiuterinį žaidimą. Aiškų, jame nėra pabaisų ar kažkokių tai kitų „monstrų”. Tamsa, lašantis iš senų vamzdžių vanduo, keistas kvapas, kilometrai kabelių ir vamzdžių. Be specialaus žemėlapio (arba nors popieriaus lapo su rašikliu) – daryti ten nėra ko. Galima lengvai pasiklysti. Ant sienų neaiškus žymėjimai, raidžių trumpiniai ir numeriai. Nors suprantančiam žmogui – tai jo koordinatės. 

Apšvietimas požemiuose yra, tačiau įjungti jį gali tik žinantis žmogus (kur ir kaip). Apšvietimo instaliacija beveik visuose koridoriuose sutvarkyta. Šviestuvai irgi pakeisti. Kolektoriai savyje turi daugybę istorijos. Rusiškas kabelių žymėjimas, komutacinių dėžių markiravimas, datos, pavadinimai. Verta paminėti, kad jautiesi būdamas kitame laike. Keli dešimtmečiai atgal.

Jeigu kada kam ir teks pabuvoti tokioje vietoje vien iš smalsumo – prisiminkite kelis dalykus: Jus ten esate nepageidaujamas, ten tamsu, šlapia ir sunku kvėpuoti. Galima lengvai pasiklysti, nes visi koridoriai yra labai panašus. Jeigu kažkokiu būdu ten atsidūrėte – nieko nelieskite ir negadinkite.


  1. gitoma.lt rašo:

    šiais laikais yra geresnių sprendimų šviesai, požemyje įrengus normalią įrangą būtų šviesu kaip lauke:)

  2. daugiau informacijos rašo:

    kaip įdomu, kai retai tokius dalykus matom, visada įdomu pamatyti kažkokį kitokį gyvenimą, po žeme. kažkam tai kasdienybė, atrodo ten tik padirbi ir išeini ar dar yra ir kokių zonų poilsiui?

  3. čia rašo:

    o saugumo klausimu čia viskas ok? įžeminta, nebūtų elektros pratekėjimų? gal reikėtų smėlio pilti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *