Tų laikų elektros skydinė…

Sena transformatorinė

Kažkada buvo vienas darbelis – pajungti laikiną įvadą apleistam ligoninės pastato korpusui. Pastatas senas. Šalia jo transformatorinė – irgi atrodė atitinkamai. Prasidėjo kabelio tiesimo darbai, trasų formavimas, tvirtinimas, kabelio įvedimas į pastatą. Vėliau surinkome kelis skydelius pastato viduje, pajungėme pratiestą kabelį į paskirstomąjį skydą, sujungėm į jį skydelius ir nukeliavome prie transformatorinės. Ten ir laukė mūsų „anų laikų romantika”

Žinoma, tokių transformatorinių yra daugybė. Bet musų buvo ypatinga. Apleista, mažai lankoma aptarnaujančio personalo ir kas svarbiausia – pilnai funkcionali. Gerbdami seną „geležį”, atsargiai pasijungėme ir aišku – nesusilaikiau nuo dar vienos fotosesijos.

Seni žymėjimai, dispečerinės numeriai, užrašai. Gaila neaptikome tų laikų operatyvinio žurnalo. Tačiau ir be jo buvo ten į ką pažiūrėti. Toliau – keli kadrai iš tarybinių laikų elektros skydinės.


  1. šluostės rašo:

    Į tokią vietą pirmiausiai ką norėtųsi padaryti, tai atėjus išvalyti, ir tik tada būtų įmanoma galvoti apie laidų vedžiojimą. 😀 sunkokas darbelis jūsų laukė.

  2. internetu rašo:

    aha, vaizdelis tikrai nekoks, ypatingai kai tokie reikalai mokyklose, kur daug vaikų, daug lapų ir t.t., nesaugi elektra galėtų skaudžiai „kirsti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *