PMR dažniai

PMR dažniai

Informacija pradedantiems radijo mėgėjams. PMR dažniai (kanalai) – tai tas dalykas nuo kurio tikriausiai kažkada ir pradėjote savo „radisto” veiklą. Stotelės veikiančios PMR ruože parduodamos beveik visose elektronikos (net ir buitinės technikos) parduotuvėse. Tačiau pačioje stotelėje Jūs greičiausiai pamatysite tik kanalo skaičiuką nuo 1 ir iki 8. Na o turint rimtesnę stotelę – atsiranda noras tuos kanalus perkelti į ją.  Toliau – informacija apie PMR (kas tai yra) ir aišku – dažnių tinklelis. Skaityti toliau „PMR dažniai”

Wouxun KG-889(UV) dual band stotelė

Wouxun KG-889(UV)

Wouxun KG-889(UV) – tai visai neblogas dviejų diapazonų nešiojamas „kinietis”. 2m ir 70cm diapazonų rankinukas (136-174MHz ir 400-520MHz). Dažnių diapazonai yra platesni nei radijo megėjų. Kaip teigia gamintojas – tai stotelė su superheterodininiu imtuvu. Kitaip sakant ne „čipas”. O tas tikrai yra svarbu. Tai reiškia, kad jos imtuvas yra labai jautrus ir išgirsti su tokia stotele galima žymiai daugiau negu su kokiu nors „Baofeng” populiaraus 5 modėlio. Šiai stotelei reikalingas leidimas iš RRT (Ryšių Reguliavimo Tarnyba).

Stotelę naudoju jau mėnesį. Tikrai esu patenkintas. Perkant buvau nustebęs – kas čia per modelis 889. Visur parduodami ir sąrašuose yra tik 899 gaminiai. Tačiau kaip paaiškėjo – dviejų diapazonų 889 modelis – tai stotelė skirta kiniečių rinkai. Ji turi tiesiog kitus (Kinijai skirtus) sertifikatus. Tačiau techniškai tas nieko neįtakoja. Skaityti toliau „Wouxun KG-889(UV) dual band stotelė”